Hakkımızda

Kültür Sanat Muhabirleri Derneği, geniş bir kültür yelpazesi içerisinde bulunan Anadolu’nun çeşitli illerinde görev yapan bir grup gazeteci tarafından 23 Haziran 2013 tarihinde kurulmuştur.

Gelişen teknolojiye yenik düşen Anadolu kültürünü Başkent Ankara’da unutturmamak adına bugüne kadar çeşitli etkinlikler yapan Kültür Sanat Muhabirleri Derneği, Anadolu illerinde görev yapan ve Kültür sanat dalında bulunduğu İl’e katkı sağlayan gazetecilerle de zaman zaman bir araya gelerek istişarelerde bulunmuştur.

2016 yılı itibariyle Kültür Sanat Muhabirleri Derneği ulusal medyada görev yapan Gazete ve televizyonların Kültür sanat muhabirleriyle işbirliği içerisine girerek, gerek Ulusal gerekse yerel mecrada görev yapan gazetecilerle bir bütünlük sağlamak üzere yola çıkmıştır.

Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Genel Başkanlığını 2013 yılından bu yana Redaktör Haber Dergisi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü İbrahim Gökdemir yürütüyor.

Kültür Sanat Muhabirleri Derneği olarak, vizyonumuz kültür sanat haberciliği ve habercilerini daha üst seviyeye çıkarırken, ülkenin ulusal ve
uluslararası kültür ve sanat değerlerini tanıtarak Milli bir bakış açısı ve değer oluşturmak temel vizyonumuzdur.

Henüz çok genç olmasına karşın Kültür ve Sanat Muhabirleri Derneği, önemli çalışmalara imza atmış, hem bünyesinde bulunan hem de sahada aktif olarak görev yapan habercilerin haklarını koruma noktasında önemli misyona sahiptir.

Kültür Sanat Muhabirleri Derneği olarak, kültür sanat haberciliği kavramının önemine vurgu yapmayı ve sektöre daha iyi, daha nitelikli kültür sanat habercileri kazandırmayı hedefliyoruz.

VİZYONUMUZ

Kültür sanat haberciliği ve habercilerini daha üst seviyeye çıkarmaya gayret ederken, Ülkenin Ulusal ve
Uluslararası Kültür ve sanat değerlerini tanıtarak Milli bir bakış açısı ve değer oluşturmak.

MİSYONUMUZ

Henüz çok genç olmasına karşın önemli işler yapmayı hedef edinen Kültür ve sanat muhabirleri
derneği hem bünyesinde bulunan hemde sahada aktif olarak görev yapan habercilerin haklarını koruma
noktasında önemli bir güç oluştururken, Kültür sanat haberciliği kavramının önemine vurgu yapmak ve
sektöre daha iyi, daha nitelikli Kültür sanat habercileri kazandırmayı hedeflemektedir.